Jdi na obsah Jdi na menu
 
Dříve než se rozhodnete pořídit si boxera, musíte si rozmyslet některé důležité věci, abyste vy sami byli později ušetřeni nečekaných nepříjemností a problémů a aby váš pes našel dobrý domov, kde bude moci prožít celý svůj život.
Váš boxer je odkázán pouze na vás a je v jeho povaze, že plně akceptuje vaše chování ať je jakékoliv. Jeho důvěru, věrnost a oddanost byste mu měli oplácet láskou, porozuměním a správnou péčí.

Ubytování:
Boxer je v zásadě klidnýá pes, v domě i v bytě se chová tiše (kromě prvního roku), potřebuje ale velký výběh a hodně pohybu.


Časové nároky :
Množství času, které musíte svému psovi věnovar, bývá velmi často podceňováno,avšak nedostatek času zvíře vždy poškozuje. Štěne a mladý pes vyžaduje spoustu pozornosti a péče a měli byste ho pokud možno nechávat co nejméně samotného. TAké dopělému psovi se musíte věnovat hodně často a dopřát mu dostatek pohybu. Dobře bychovaného boxera můžete sice občas nechat nekolik hodin o samotě, celý den však už jen výjmečně.

Pes osamocením trpí... Na dlouhé pobyty o samotě si nikdy nezvykne, buď otupí nebo začne na protest vyvádět různé nepravosti.

Náklady na chov boxera


Koupě:
štěně s průkazem původu - 6 - 12 tisíc Kč.

Výbava:
Na výbavě se nevyplatí šetřit, neboť by měla být nejen účelná, ale také kvalitní a solidní, aby vydržela delší dobu.. Nejdříve postačí koupit nepříliš drahé vybavení pro štěně a teprve později výbavu pro dospělého psa, přičemž k nejdražším položkám patří velký koš na spaní a matrace.

Chov:

Výdaje na chov tvoří převážně náklady na kmení. Počítejte miniálně 600 Kč na měsíc

Další náklady:

Pravidelně je třeba počítat s výdaji za veterináře a případné členství v kynologickém klubu.